Depilacja laserowa Gdynia – Najskuteczniejszy Laser Depilacyjny Vectus

laserowe usuwanie włosówWspółczesna depilacja laserowa realizowana jest przy pomocy lasera, który posiada czytnik poziomu melaniny w skórze. Przed każdym zabiegiem przykłada się taki czytnik do skóry, a konkretnie do miejsca z którego, ma być usuwane owłosienie. Metoda laserowa, różni się od standardowej depilacji, ponieważ włosy znikają na stałe. Laser wysyła cienką wiązkę światła. Światło zostaje zaabsorbowane przez komórki wytwarzające melaninę. Faktem jest, że to właśnie w niej znajduje się mieszek włosowy, z którego wyrasta włos. Jeśli, zniszczony zostaje mieszek, keratynowy twór nie prawa z niego wyrosnąć.

Niestety, zabieg depilacji nie jest jednorazowy. Ma to związek z tym, że włosy nie rozsną jednocześnie. Na światło lasera reagują wyłącznie te, będące w fazie wzrostu. Ma to związek z tym, że w tej sytuacji, również komórka wytwarzająca melaninę osiąga pokaźne rozmiary, w związku z czym, absorbuje światło lasera. W tym punkcie, warto wspomnieć i o tym, że znaczna część włosów znajduje się wówczas w fazie spoczynkowej, tzn. nieaktywnej. Melanocyt ma wtedy maleńkie rozmiary i zbyt słabo wypełniony jest melaniną, by mógł zareagować na wysyłaną przez laser wiązkę światła. Oczywiste jest zatem, że zaczątek włosa nie zostanie zlikwidowany. Należy więc, poczekać kilka miesięcy, by ten zmienił swoją fazę rozwojową. Standardowo zabieg powtarza się co pół roku. Z biegiem czasu, włosów ubywa, aż przestają wyrastać. Wraz z każdym zabiegiem włosy stają się jaśniejsze i cieńsze.

Depilacja laserowa Gdynia – Laser Vectus
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Depilacja laserowa – dlaczego warto?

 • Zabieg pozwala szybko, bezboleśnie i na trwałe pozbyć się  niechcianego owłosienia. Zyskujesz na atrakcyjności.
 • Depilacja laserowa  jest w pełni bezpieczna dla każdego pacjenta, gdyż czytnik poziomu melaniny najpierw dokładnie sprawdzi jej zawartość w poszczególnych komórkach, a potem wyemituje ilość światła odpowiednią dla każdej komórki – tak, by jej nie uszkodzić, a zniszczyć mieszek włosowy. Zabieg przeprowadzany jest pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry. Metoda jest bezinwazyjna i nie narusza prawidłowej struktury skóry.
 • Możesz liczyć na komfort w trakcie trwania zabiegu. Często korzysta się z nowoczesnej technologi Advanced Contact Cooling, której wykorzystanie umożliwia chłodzenie skóry w trakcie zabiegu i po nim. Dzięki takiej technologii zabieg trwa szybko, jest całkowicie bezbolesny, a włosy w znacznej mierze zostają usunięte już przy pierwszej sesji.
 • Śmiało możesz wydepilować wąsik, okolice bikini, łydki czy plecy. Dosłownie każde miejsce na ciele. Głowice lasera mają różne rozmiary i kształty, dzięki czemu, można je z łatwością dostosować do problematycznej okolicy.
 • Seria zabiegów usunie ok. 95% owłosienia, na zawsze. 5% owłosienia może pojawić się z powrotem, ale nie jest to regułą. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta i gospodarki hormonalnej ustroju. Owłosienie pojawia się głównie wtedy, gdy poziom hormonów w organizmie zostaje zaburzony.

Czy każdy może korzystać z depilacji laserowej?

Laserowe usuwanie owłosienia jak każdy zabieg kosmetyczny ma swoje przeciwwskazania. Należą do nich:

 • przyjmowanie związków światłouczulających, będących składnikami leków na trądzik i antydepresantów
 • ciąża
 • przebyte choroby nowotworowe
 • infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze w miejscu, w którym ma być wykonana depilacja laserowa
 • stosowanie betakarotenu doustnie
 • włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu – zabieg przyniesie słabe efekty

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://www.ckm.pl/active/depilacja-laserowa-vectus-gdynia,20979,1,a.html

Laserowe usuwanie owłosienia – jak przygotować się do zabiegu?

Na pół roku przed korzystaniem z zabiegu należy zrezygnować z terapii retinoidami, zaprzestać depilacji, zrezygnować ze stosowania związków światłouczulających, zrezygnować z opalania.

Laserowe usuwanie owłosienia uznawane jest za najbardziej skuteczną metodę depilacji.

Warning: Missing argument 3 for _nx(), called in /home/iluste3/domains/magazynnazdrowie.pl/public_html/wp-content/themes/penguin/comments.php on line 28 and defined in /home/iluste3/domains/magazynnazdrowie.pl/public_html/wp-includes/l10n.php on line 451 Warning: Missing argument 4 for _nx(), called in /home/iluste3/domains/magazynnazdrowie.pl/public_html/wp-content/themes/penguin/comments.php on line 28 and defined in /home/iluste3/domains/magazynnazdrowie.pl/public_html/wp-includes/l10n.php on line 451 penguin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 2 =