Dlaczego warto oczyścić nerki?

Nerki, tak jak wszystkie inne narządy wewnętrzne, są bardzo delikatne. Lekarze często uczulają swoich pacjentów na oczyszczanie nerek, a w Internecie co chwilę znajdujemy nowe informacje i metody na skuteczne kuracje. Czy warto im wszystkim wierzyć?

Rozwaga w temacie dbałości o własne zdrowie z pewnością bardzo pomaga. Można przeprowadzać różne kuracyjne eksperymenty, ale trzeba to robić z głową, abyśmy w żaden sposób na tego typu działaniach nie ucierpieli. Warto raz na jakiś czas przeprowadzać oczyszczanie nerek, choćby dlatego, że rzutuje to nie tylko na te narządy, ale też na cały nasz organizm.

Jeśli nerki zaczynają nam szwankować, możemy być pewni, że to początek problemów z całym organizmem, pojawiających się stopniowo. Trzeba więc jak najwcześniej zadbać o stan narządów wewnętrznych, tym bardziej, jeśli do tej pory raczej się nie oszczędzaliśmy, jeśli chodzi o używki i nie do końca odpowiedzialne odżywianie. W oczyszczaniu nerek pomoże picie dużej ilości niegazowanej wody oraz naparów na bazie świeżych ziół.

 

Zioła na oczyszczanie nerek

 

Zioła, które możemy polecić wszystkim zainteresowanym tematem oczyszczanie ciała – czyli detoks organizmu, znaleźć można w aptekach w postaci herbatek w torebkach. Najlepiej byłoby korzystać z własnoręcznie przygotowanych naparów oczyszczających na bazie ziół hodowanych we własnych ogródkach i skrzynkach na oknach, ale nie wszyscy mają takie możliwości.

Jeśli chcemy przyrządzić napary oczyszczające z ziół zbieranych na łąkach, powinniśmy wybierać miejsca najściślej połączone z naturą, znajdujące się z daleka od zgiełku miejskiego, smogu, spalin i przytłaczającego brudu.

Robienie naparów ze skrzypu zanieczyszczonego pierwiastkiem siarki właściwie mija się z celem. Nie dość, że korzystamy z niepełnego pod względem składników surowca, to jeszcze do organizmu wprowadzamy dodatkowe toksyny. Zioła zbierane na łące lub hodowane w warunkach domowych powinny być dokładnie ususzone. Tylko w takiej formie najlepiej się sprawdzą do picia. Oprócz skrzypu do oczyszczania nerek i innych narządów polecimy także rumianek, szałwię i koper włoski.

Oczyszczanie nerek

Z chorobami układu moczowego walczy się zazwyczaj bardzo długo. Zaniedbane mogą stopniowo przenosić się także na inne narządy. Problemy z utrzymaniem moczu pomogą powstrzymać liczne preparaty ziołowe dostępne w aptekach. Najważniejsze jest to, że nie uzależniają i do tego są także bardzo tanie. W jednym opakowaniu mieści się nawet kilkadziesiąt tabletek na bazie naturalnych składników. Można im w pełni zaufać. Najczęściej poleca się brać je tuż po posiłku.

W leczeniu chorób układu moczowego pomoże także spożywanie kompozycji ziołowych w formie herbat i naparów. Bardzo przydatna jest herbata z dzikiej róży. Trzeba też docenić herbatę miętową, oczyszczającą nie tylko układ moczowy, ale także żołądek. Najlepiej wypijać będzie wszystkie te specjały wieczorem, w momencie, gdy dążymy do odprężenia po całym dniu obowiązków i stresu. Organizm wtedy najchętniej przyswaja wszelkie potrzebne mu elementy poprawiające zdrowie i dobre samopoczucie.

Czytaj też: Skuteczne oczyszczanie nerek – jak to zrobić?

2 thoughts on “Dlaczego warto oczyścić nerki?

  1. Nerki warto oczyścić z toksyn, ale warto też przeprowadzić kompleksowe oczyszczanie ciała, bo ten cały syf gromadzi się również w jelicie, wątrobie i praktycznie we wszystkich elementach ciała. No i najważniejsze żeby zrobić to bardzo dokładnie.

  2. Najważniejsze to zacząć. Oczyszczanie nerek nie jest jakimś wielkim wyzwaniem. Nie można się do tego nakręcić w jakiś inny sposób, niż naprawdę stając na granicy. Nie znam nikogo, kto wziąłby się za oczyszczanie nerek zawczasu. Zawsze najpierw jest jakiś zonk medyczny, a dopiero potem przychodzi refleksja. Smutne, ale prawdziwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 2