Depilacja woskiem a depilacja laserowa

Istnieje wiele powodów, z jakich ludzie decydują się na usunięcie zbędnego owłosienia. Nadmierna ilość włosów na rękach, nogach, pod pachami czy w miejscach intymnych może przynieść wiele ograniczeń. Poza tym, główną przyczyną depilacji pewnych obszarów ciała jest wymiar estetyczny i higieniczny. Zwykle kobiety i mężczyźni decydują się usunąć zbędne owłosienie przy pomocy jednorazowych maszynek, wosku kosmetycznego lub też depilatora elektrycznego. Mało kto sięga po plastry z wosku, ponieważ funkcjonuje stereotyp, iż depilacja woskiem jest bardzo bolesna.

Depilacja laserowa na wrastające włoski

Ze względów ekonomicznych, większość kobiet wybiera depilator lub jednorazową maszynkę do depilacji nóg, pach czy miejsc intymnych. Jednak, metody te wiążą się z powracającymi wrastającymi włoskami, kontrolą owłosienia co dwa dni oraz krótkoterminową gładkością ciała. Dla osób, które nie chcą martwić się o depilację podczas wakacji, krótkiego urlopu czy  codziennego życia bardzo dobrym rozwiązaniem jest laserowe usuwanie owłosienia.
Usuwanie owłosienia laserem może okazać się niewłaściwym zabiegiem dla danej grupy pacjentów. Dla takich osób istnieje jeszcze jedno rozwiązanie – depilacja woskiem. Depilacja woskiem wykonywana jest przez specjalistów, a więc osoby od podstaw znające dziedziną, którą się zajmują.

Laser Vectus –skuteczna depilacja

Laser Vectus to nowość na rynku kosmetycznym. Przede wszystkim, to sposób na trwałe usuwanie owłosienia. Za pomocą lasera diodowego zostają usunięcie komórki barwnikowe włosa. Tym samym, po wykonanym zabiegu znikają wrastające włoski po depilacji. Mechanizm działania jest prosty. Technologia fototermolizy selektywnej, na której bazuje Laser Vectus, oddziałuje na komórki, pomijając przy tym otaczające tkanki. W rezultacie, potrzebne tkanki ciała nie zostają uszkodzone, a komórki odpowiedzialne na wrastające włoski odbarwione. Zasadniczo, laser Vectus jest bardziej skuteczny i efektywny, niż wosk do depilacji. Jeżeli pacjent skorzysta z regularnych i seryjnych zabiegów, to może być pewien, że ponad 95% wszystkich włosków zostanie usunięte.

Zalety Lasera Vectus

Laser Vectus ze względu na swoją specyfikę posiada wiele zalet. Do tych najważniejszych można zaliczyć:

  • Laserowa depilacja Vectus to szybkie i skuteczne usunięcie niechcianego owłosienia.
  • Zabieg laserem Vectus jest bezpieczny i bezbolesny dla klientów.
  • Dzięki depilacji laserem takie problemy jak: wrastające włoski, mieszków włosowych i nadmierne owłosienie zostają rozwiązane na trwale.
  • To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które cierpią na hirsutyzm, ponieważ laser działa na źródło problemu.

Depilacja woskiem

Jeżeli pacjent obawia się działania lasera, może on skorzystać z depilacji woskiem. To także dobra alternatywa, dla osób, które ze względów medycznych nie mogą poddać się działaniu lasera Vectus. Warto wiedzieć, że depilacja woskiem jest wykonywana przez profesjonalistów, a nie przypadkowe osoby. Profesjonalna obsługa gwarantuje precyzyjność i trwałość, a co najważniejsze, lepsze efekty. To, co różni profesjonalną depilacje woskiem w gabinecie, od tej wykonywanej w domu, to końcowy rezultat. Włoski po takiej wizycie nie wrastają i pojawiają się znacznie później.

Sprawdź także darmowe konsultacje ze specjalistą: https://clinicacosmetologica.pl/darmowe-konsultacje/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 2 =