Endermologia – doskonały sposób na pozbycie się cellulitu

Cellulit to problem bardzo wielu kobiet. Mylnie kojarzony jest z nadwagą i wiekiem, tymczasem dotyka nawet szczupłych nastolatek. Cellulitem nazywamy komórki tłuszczowe, które są nienaturalnie rozrośnięte i nierównomiernie rozmieszczone. Prowadzą do niedotlenienia komórek i powstawania obrzęków. Narastają coraz bardziej, tworząc nieestetyczne fałdy. Samo odchudzanie często nie wystarczy, by zatrzymać rozwój cellulitu. Salony kosmetyczne oferują różnorodne zabiegi na ciało, których efektem ma być skuteczna eliminacja cellulitu. Nie wszystkie z nich są jednak warte polecenia. Z pewnością jednak zabiegiem, który warto rozważyć, jest endermologia.
Na czym polega endermologia?

Endermologia to rodzaj masażu podciśnieniowego wykonywanego przy pomocy głowicy sterowanej komputerowo. Podczas zabiegu skóra rolowana jest do wewnątrz i na zewnątrz, co sprawia, że stymulowane są jej głębokie warstwy. Dzięki temu uwalniane jest krążenie żylne i limfatyczne, usuwany tłuszcz. Co ważne, gdy tłuszcz zostanie rozbity, nie jest wchłaniany przez nasz organizm, lecz wydalany tak jak kał.

Tego rodzaju masaż trwa około 30-40 minut. Jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Wykonuje się go w specjalnym stroju, dzięki czemu masaż jest skuteczniejszy, a skóra pacjenta nie jest narażona na bezpośredni kontakt z głowicą urządzenia.

Sprawdź również – Studio Modelowania Sylwetki w Gdańsku – wymodelujsylwetke.pl

Jakich efektów możemy się spodziewać po zastosowaniu endermologii?

Dzięki endermologii redukcja cellulitu jest szybko i wyraźnie widoczna. Tkanka tłuszczowa zmniejsza się, co prowadzi do skutecznego zmniejszenia obwodów poszczególnych części ciała. Zastosowanie tej metody spowoduje, że po serii kilkunastu zabiegów będziemy nosić ubrania dwa rozmiary mniejsze.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że efekt antycellulitowy i wyszczuplający nie są jedynymi zaletami endermologii. Sprawia ona również, że dzięki pobudzeniu pracy układu limfatycznego poprawia się wygląd naszej skóry, jest ona bardziej napięta, jędrna i wygląda młodziej. Endermologia pomoże nam również oczyścić ciało z toksyn oraz usunąć opuchliznę i obrzęki. To sprawia, że stosuje się ją nie tylko w celach upiększających, ale i zdrowotnych.

Jak należy stosować endermologię?

Pamiętajmy o tym, że aby efekty endermologii były widoczne, pojedynczy zabieg nie wystarczy. Konieczna będzie seria zabiegów. Oczywiście ich ilość zależy od stopnia zaawansowania cellulitu. Zazwyczaj zalecana jest seria 10-20 zabiegów. Początkowo powinny być one wykonywane dwa razy w tygodniu, potem raz na tydzień i rzadziej. Zanim zakończymy całkowicie terapię, warto wykonywać jeden zabieg miesięcznie dla podtrzymania jej efektów.

 

Zabieg Endermologia MOBILIFT ma moc ujędrniania piersi i odmładzania dłoni. Bardzo często wybierają go panie, które mają za sobą poród i karmienie piersią lub których biust po prostu stracił jędrność z wiekiem. Dzięki niemu, piersi odzyskują dawną świetność, wiotka skóra obkurcza się i ujędrnia, a jej ogólna jakość ulega wyraźnej poprawie – mówi dermatolog z Clinica Dermatologica Gdańsk

Pamiętajmy o tym, że efekty endermologii można łatwo zmarnować. Nie powinniśmy jej traktować jako wymówki, by móc objadać się i lenić. Do uzyskania optymalnych efektów ważna będzie zdrowa dieta i lekkie ćwiczenia. W przeciwnym razie po pewnym czasie od terapii zgubione kilogramy nam wrócą. Pamiętajmy również o tym, by spożywać odpowiednią ilość napojów w czasie terapii – co najmniej 2,5 litra dziennie.

Zobacz na Youtube: Endermologia w Clinica Cosmetologica Gdańsk

2 thoughts on “Endermologia – doskonały sposób na pozbycie się cellulitu

  1. Endermologia na cellulit to jeden z najbardziej bezbolesnych sposobów na pozbycie się cellulitu. Dzięki temu już po 2-3 zabiegach widać rzeczywiste zmiany, cellulitu jest po prostu mniej i jest mniejszy. Pozwala to na korzystne rozprowadzenie limfy i podskórnej krwi co zapobiega tworzeniu się pomarańczowej skórki w przyszłości.

  2. Usunięcie cellulitu nie jest wcale taką prostą sprawą, że trzy zabiegi na krzyż i po wszystkim. Do tematu trzeba podejść konkretnie i zawodowo. Bez tego nie ma szans na sukcesy w usuwaniu skórki pomarańczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 64 = 65