Kilka faktów o depilacji laserowej

Depilacja laserowa staje się zabiegiem coraz popularniejszym, głównie ze względu na fakt rosnącej liczby placówek ją wykonujących oraz zmniejszającej się ceny pojedynczej procedury. Na depilacje laserowa decydują się przede wszystkim panie, chociaż i panowie nie rezygnują z tej formy pozbywania się kłopotliwego oświetlenia. Obecnie przy procedurze takiego rodzaju jak depilacja laserowa w Gdyni (tutaj więcej: http://vectusgdynia.pl/) cena wciąż bywa dość wysoka. Niemniej jednak pozytywne i podkreślające znaczenie takich zabiegów jak depilacja laserowa opinie zachęcają osoby dla zainwestowania w swój wygląd nieco większych pieniędzy. W tym miejscu przedstawiona zostanie laserowa depilacja i to, jakie depilacja laserowa efekty może zagwarantować każdemu poddającemu się tej procedurze.

Zasada prowadzenia zabiegu

W przypadku zabiegu, którym pozostaje depilacja laserowa efekty nie są natychmiastowe. Dla pełnego efektu konieczne jest wykonanie kilku zabiegów. Usuwanie włosów laserem opiera się o działanie promieniowania laserowego na komórki zawierające melaninę. Ulegają one podgrzaniu, co pozwala na ablację komórek mieszków włosowych i zahamowanie wzrostu włosa. Za pomocą sondy emitującej usuwanie owłosienia laserem jest szybkie i towarzyszyć mu może jedynie niewielki dyskomfort. Każda z okolic może być poddana naświetlaniu. Dobiera się różne rodzaje sond w zależności od okolicy. Trwała depilacja wymaga powtarzania procedur, o tym jednak będzie na końcu. Nowoczesna metoda Vectus sprawia, że oparzenia po depilacji laserowej są o wiele rzadsze, sam zabieg skuteczniejszy oraz lepiej tolerowany przez pacjentów. Zabieg na pojedynczym fragmencie skóry zajmować może jedynie kilka minut.

Jakie są przeciwwskazania?

Przy zabiegu, którym jest depilacja laserowa przeciwwskazania pozostają następujące. Na pewno depilacja laserowa w ciąży nie powinna być wykonywana. Wciąż nie wiadomo, jakie są relację pomiędzy depilacja laserowa a ciąża, stąd też dmucha się na zimne i unika się ekspozycji płodu na promieniowanie laserowe. Ogólne przeciwwskazania do depilacji laserowej  to przede wszystkim choroby zapalne skóry, zakażenia, nowotwory, opalenizna, stosowanie światłouczulających substancji oraz zaburzenia hormonalne i krzepliwości.

Jak się przygotować do procedury?

Kwestia tego – w kontekście zabiegu, jakim jest depilacja laserowa jak się przygotować zależy od wybranej metody. Technologia Vectus pozwala istotnie ograniczyć okres bez opalania, co wynika z inteligentnego systemu doboru dawki. Wiele kobie pyta, czy depilacja laserowa boli. Nowoczesne technologie chłodzenia skóry pozwalają zniwelować niekorzystne doznania i tym samym ograniczyć dolegliwości bólowe przed, po i w trakcie zabiegu. Zakaz opalania na 30 dni przed zabiegiem sprawia, że oparzenia po depilacji laserowej praktycznie nie występują. Skórę należy ogolić, dbając o nieskaleczenie się.

Jakie efekty daje ta depilacja?

Efekty są bardzo dobre, szczególnie gdy korzysta się z nowoczesnych metod zabiegów. Na ogół depilacja laserowa skutki uboczne pozostawia niewielkie, głównie pod postacią niewielkiego pieczenia i przebarwienia, które ustępują w ciągu 72h. Efekt uzyskuje się po kilku (4-6 zabiegach) w odstępach po 3-10 tygodni. Podnosi to zasadniczo to, jak duży depilacja laserowa koszt generuje uwzględniając całość kuracji. Niemniej jednak nawet wysoka dla zabiegu jakim jest laserowa depilacja cena pozostaje niższa, niż koszt depilacji, maszynek oraz innych procedur związanych z usuwaniem owłosienia. Pierwsze efekty dostrzec można już po 2 zabiegach!
Czytaj więcej na stronie Clinica Cosmetologica w Gdyni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

41 − = 37