Jak mieć piękny biust? Codzienna pielęgnacja kremem na piersi

Zdrowa skóra, piękny biust. Piękny biust, szczególnie latem, jest marzeniem wielu kobiet. Tymczasem, żeby móc się nim cieszyć, wystarczy zmienić w sobie bardzo niewiele. Wystarczą odpowiednie ćwiczenia, dobrze dobrany biustonosz, dieta, oraz właściwa pielęgnacja.

Skóra w okolicach biustu jest delikatna, a ma do spełnienia niezwykle istotną rolę. To w dużej mierze od jej elastyczności zależy to, jak efektownie będą się prezentować piersi. To skóra je w naturalny sposób podnosi i podtrzymuje, o ile jest dobrze nawilżona i napięta. Skóra przesuszona i wiotka nie będzie w stanie należycie spełniać swojej funkcji, przez co cały biust będzie wyglądał dużo mniej okazale. Z kolei właściwie pielęgnowana skóra to pierwszy ważny krok do pięknego biustu. Dobry krem na piersi sprawia że skóra potrafi wpłynąć na biust w podobny sposób jak stanik push-up. Kwas hialuronowy sprawia, że skóra napina się i unosi wraz ze sobą piersi. Inne składniki takich kremów stymulują wzrost tkanki tłuszczowej, która wypełnia piersi i je powiększa. Regularne stosowanie takiego kremu albo serum na biust po kilku tygodniach sprawi, że biust będzie lepiej wyeksponowany a skóra dobrze nawilżona i elastyczna.

Frashe na biustOczywiście właściwa pielęgnacja to nie wszystko. Nawet najlepszy krem na ujędrnianie biustu nie zastąpi aktywności fizycznej i odpowiedniej diety. Piersi będą dużo lepiej wyglądać jeśli zadbamy o właściwą postawę i zaczniemy wykonywać regularnie ćwiczenia modelujące sylwetkę. Możemy wykupić karnet na fitness, albo na basen.

Pływanie doskonale wzmacnia wszystkie mięśnie, zwłaszcza klatkę piersiową, plecy i ramiona, które razem podtrzymują biust i bardzo korzystnie wpływają na jego wygląd. Można także robić pompki, podnosić ciężarki, praktycznie każda aktywność fizyczna jest zawsze bardzo wskazana. Idąc na siłownię zawsze trzeba mieć odpowiedni sportowy stanik, który będzie w stanie podtrzymywać piersi także w trakcie intensywnych ćwiczeń.

Warto też pamiętać, że piersi zbudowane są w dużej mierze z tkanki tłuszczowej. Jeśli będziemy naprawdę intensywnie trenować, to obok wzrostu mięśni doprowadzimy też do spalania tłuszczu, w tym także tego, który wypełnia biust, przez co może on trochę optycznie się zmniejszyć. Rozwój tych wszystkich mięśni sprawi jednak, że piersi apetycznie się uniosą, a cała sylwetka będzie bardziej smukła i wysportowana.

Czytaj też: Jak się pozbyć cellulitu?

Warto w tym miejscu wspomnieć też, że utrata zbędnych kilogramów, jeśli nastąpi zbyt szybko może mieć na nasz wygląd także negatywne skutki. Skóra na dekolcie bardzo źle reaguje na tego typu radykalne zmiany, przez co bardzo źle odbijają się one na wyglądzie całego biustu. Jeśli więc planujemy odchudzanie, warto wybrać taką dietę, która umożliwi stopniową i kontrolowaną utratę wagi, tak, aby skóra miała czas żeby się do niej przystosować. W przeciwnym wypadku skóra w okolicach biustu zwiotczeje a same piersi opadną w mało atrakcyjny sposób, przez co osiągniemy efekt niekoniecznie taki, na jakim nam zależało. Lepiej więc odchudzać się dłużej, by potem także dłużej pięknie i zdrowo wyglądać.

Czytaj również:

Artykuł o domowych sposobach na piękny biust – Lifestyle MAGAZYN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 7 =