Depilacja laserowa – zalety, efekty, przeciwwskazania

Depilacja laserowa to jedna z metod usuwania zbędnego owłosienia. Jest coraz bardziej popularna i wybierana przez wiele kobiet. Czy jest to technika zupełnie bezbolesna? Jakie są jej zalety? I czy istnieją przeciwwskazania do jej stosowania?

Depilacja laserowa – odpowiedzi specjalisty na najczęstsze pytania
Czy depilacja laserowa jest droga? Cena depilacji laserowej zależy od tego jaki obszar jest jej poddawany i tego, ile zabiegów potrzebujemy. Najczęściej jest to 6 sesji depilacji. Inwestycja ta jest jednak tego warta, ponieważ laser Vectus zapewnia trwały efekt redukcji owłosienia.
Czy depilacja laserowa powoduje ból lub dyskomfort? Depilacja laserem wiąże się z pewnym dyskomfortem, zwłaszcza u osób wrażliwych na ból. Wynika to z odczucia wysokiej temperatury na skórze. Warto zdecydować się na laser wyposażony w system uśmierzający ból (laser Vectus posiada system Advanced Contact Cooling).
Jak długo trwa zabieg depilacji laserem? W zależności od wielkości obszaru zabiegowego najczęściej jest to około 15 – 30 minut.
Jak długo trwa pojedyncza sesja depilacji laserem? W zależności od tego, która partia twarzy lub ciała jest depilowana, zabieg trwa średnio 15 – 30 minut.
Czy depilacja laserem Vectus jest skuteczna? Depilacja laserem to najbardziej skuteczna ze wszystkich dostępnych, metoda usuwania zbędnego owłosienia.
Czy mogę wykonać depilację na opalonej skórze? W przypadki świeżo opalonej skóry trzeba odczekać minimum 4 tygodnie z wykonaniem depilacji.

Depilacja laserowa oraz inne metody usuwania zbędnego owłosienia

Depilacja laserowa to jedna z technik polegających na usuwaniu zbędnego owłosienia z różnych okolic ciała (np. twarz, pachy, ramiona, nogi, plecy).

Metody depilacji ogólnie dzieli się na:

 • czasowe (mechaniczne jak golenie maszynką z ostrzami czy wyrywanie pęsetami, bądź chemiczne z użyciem substancji takich jak pasta cukrowa, wosk czy pianki lub żele rozpuszczające włosy), które przynoszą efekt na krótko;
 • trwałe ( depilacja laserowa), których efekty utrzymują się bardzo długo.

Mimo znacznej ceny, jaką trzeba zapłacić za serię zabiegów jest to wydatek jednorazowy a metody czasowe w sumie pochłaniają znacznie więcej pieniędzy. Przed przeprowadzeniem depilacji laserowej należy przygotować skórę w ten sposób, by była jak najbardziej podatna na stosowaną metodę. Ponadto trzeba zadbać, by nie uległa uszkodzeniu a efekty trwały jak najdłużej.

Depilacja laserowa Gdańsk – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

Co zrobić kiedy pojawiają się wrastające włoski?

Często po depilacji pojawiają są wrastające włoski. Szczególnie w metodach czasowych jak usuwanie depilatorem elektrycznym czy woskowanie.  Włosy nie przebijają skóry, tylko rosną pod nią. Mogą tworzyć się nawet ropne stany, czyli zapalenie mieszków włosowych.

Do przyczyn wrastania włosków zalicza się między innymi:
Depilacja laserowa nóg.

 • brak odpowiedniego nawilżenia skóry (jest sucha i twarda);
 • cienkie oraz osłabione włosy;
 • stosowanie maszynek do golenia zbyt wiele razy;
 • kosmetyki podrażniające naskórek.

Wrastaniu włosków zapobiega laserowa depilacja. Jest to także metoda stosowana do usuwania włosów wrośniętych, kiedy inne techniki są nieskuteczne lub niemożliwe do wykonania.

Czy depilacja laserowa boli czy to zupełnie bezbolesna metoda?

Czy depilacja laserowa boli – w porównaniu do innych metod, które zwykle sprawiają dyskomfort (jak np. depilator elektryczny z pęsetami), jest to metoda niemal zupełnie bezbolesna. Osoby o mocno wrażliwej skórze oraz podwyższonym progu czucia bólu mogą podczas depilacji odczuwać delikatne pieczenie czy szczypanie.

Jest to jednak uczucie, które nie powoduje znaczącego dyskomfortu. Większość osób nie czuje nic w trakcie zabiegu.Natomiast po zabiegu może się pojawić lekkie zaczerwienienie bądź zaróżowienie depilowanej okolicy ciała. W celu zmniejszenia do minimum ryzyka depilacja laserowa powinna być wykonywania w zimie.

Skóra nie może być bowiem opalona ani w sposób naturalny, ani sztuczny (np. solarium, samoopalacze). Powinno się odczekać przynajmniej 6 tygodni od opalania. Poza tym depilowana okolica nie może być eksponowana na słońcu.

Sprzęt stosowany do depilacji – laser do depilacji Vectus

Laser do depilacji Vectus jest urządzeniem, które stosuje się w depilacji laserowej. Można używać go do bezbolesnego oraz bezinwazyjnego usuwania zbędnego owłosienia. Specjalna końcówka przeznaczona jest to stref wrażliwych jak depilacja laserowa bikini. Także depilacja laserowa pach jest możliwa.

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej wiązki promieni włoski odrastają powoli. Efekty jakie daje depilacja laserowa utrzymują się przez wiele miesięcy. Po zakończeniu całego cyklu z wielu okolic można na zawsze pożegnać się ze zbędnym owłosieniem.

Depilacja laserowa – opinie na temat zabieguDepilacja laserowa Vectus.

Metoda, jaką jest depilacja laserowa opinie zarówno od osób korzystających z niej, kosmetyczek czy lekarzy ma bardzo pozytywne. Większość docenia fakt, że usuwanie owłosienia jest bezbolesne oraz trwałe.

Ponadto podkreślane są efekty widoczne od razu i utrzymujące się przez znacznie dłuższy czas w porównaniu do innych metod. Dodatkowym atutem, na który zwracają pani stosujące depilację laserową jest fakt, że trzeba ją powtarzać znacznie rzadziej niż inne sposoby usuwania owłosienia.

„Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej wizycie. Ważne jest przeprowadzenie odpowiednich badań oraz stosowanie się do zaleceń osoby wykonującej depilację. Wówczas metoda jest znacznie skuteczniejsza i trwała. Powikłania po depilacji laserowej wynikają wyłącznie z zaniedbań ze strony pacjentki”. – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Depilacja laserowa – przeciwwskazania do stosowania tej metody

Przeciwwskazania do depilacji laserowej to przede wszystkim takie czynniki jak:

 • stosowanie leków lub ziół, które mają działanie światłouczulające (w tym bratek, dziurawiec, skrzyp polny, nagietek, szałwia); przed rozpoczęciem depilacji laserowej konieczne jest odstawienie ich co najmniej na 14 dni przed zaplanowanym zabiegiem;
 • stosowanie retinoidów – nie wolno na przynajmniej 6 miesięcy przed depilacją laserową;
 • miesiączka oraz 3 dni przed i tydzień po (absolutnie zabronione szczególnie okolic brzucha oraz bikini) – z powodu możliwości wystąpienia krwotoku;
 • opalona skóra – od czasu zakończenia opalania (na słońcu lub metodami sztucznymi jak solarium czy kremy) powinno minąć minimum 6 tygodni;
 • inne metody depilacji (np. wyrywanie, woskowanie, usuwanie włosków depilatorem elektrycznym z pęsetami) należy przerwać co najmniej miesiąc przed planowaną depilacją laserową;
 • choroby (np. łuszczyca, bielactwo) oraz stany zapalne skóry;
 • ciąża oraz czas połogu, jak również przynajmniej do czasu zakończenia karmienia piersią.

3 thoughts on “Depilacja laserowa – zalety, efekty, przeciwwskazania

 1. Zabieg depilacji laserowej miałam robiony w Clinica Cosmetologica. Dokładnie było ich 5. Tyle wystarczyło, aby pozbyć się problemu z wrastającymi włoskami oraz pozbyć się całkowicie owłosienia – w moim przypadku było to owłosienie na nogach 😀

 2. depilacja laserowa to koniec z klasyczną depilacją maszynkami do golenia. To także koniec z bólem podczas depilacją woskiem! Gładka skóra, koniec z wrastającymi włoskami, oszczędność czasu w rutynie dnia codziennego <- są to podstawowe zalety jakie czekają na nas po wybraniu zabiegu depilacji laserowej ^^

 3. Ja to już się powoli zaczyna gubić w tych sposobach na depilację ciała. Będę musiała się wybrać na jakąś konsultację, na której mi dokładnie powiedzą co powinnam zrobić aby pozbyć się denerwującego owłosienia^^

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 21 = 28